Detská fotografka

Pokiaľ čakáte bábätko a chceli by ste zopár pekných záberov s bruškom, alebo už doma máte drobčeka, či väčšie batoľa prípadne školáka – rada Vám zvečním Vašu rodinku. V ateliéri, exteriéri alebo aj u Vás doma. Zdokumentujem aj detské oslavy, žiakov v škole, či maturantov, prípadne iné udalosti ako svadby, plesy alebo firemné akcie. Pokiaľ hľadáte vhodný darček k narodeninám, Vianociam alebo inému sviatku, využite darčekový poukaz na fotenie, ktorým určite potešíte. 🙂 Teším sa na fotenie s Vami.

Fotografie novorodencov sú v dnešnej dobe asi najžiadanejšie. :) Nakoľko odporúčam fotenie zrealizovať do troch týždňov od pôrodu, ideálne je domáce prostredie alebo ateliér. Bábatko by malo byť pred fotením napapané a v žiadnom prípade nie vyspinkané. Spiace bábätko je oveľa viac modelovateľné a tvárne. K dispozícii mám zopár rekvizít, avšak určite uvítam aj vaše nápady a kreativitu.

Ateliér

Na fotografovanie hlavne menších detí v ateliéri sa treba obrniť veľkou trpezlivosťou. Odporúčam, aby na fotenie prišli obaja rodičia – jeden bude dieťa zabávať a rozosmievať a druhý naháňať po ateliéri a dávať ho naspäť pred objektív. A ja budem striehnuť na ten správny okamih…
Dieťa by malo byť oddýchnuté a v dobrej nálade.
Na fotenie si určite nezabudnite zobrať zopár kúskov oblečenia na výmenu, obľúbené hračky a samozrejme malé občerstvenie pre čertíka.

Exteriér

Na fotografovanie detí vonku je dôležitý správny výber miesta. Ideálnym miestom je domáca záhrada alebo odľahlá lúka, či lesík. Určite neodporúčam výber rušného miesta v podobe detského parku a podobne.
Opäť platí pravidlo zobrať si so sebou viac vecí na prezlečenie, rekvizity v podobe bicykla, trojkolky alebo kolobežky a nezabudnite aj na menšie jedlo a pitný režim.
Dieťa by malo byť oddýchnuté a v dobrej nálade.

 

Viac na www.detskafotografka.sk